90 | HATTON | Geoffroy | 1989 | E-S | Arquebuse-GE | 45.- |
| OGUEY | Frédéric | 1983 | E-S | Le Sépey | 45.- |
| ROFIDAL | Pascal | 1960 | E-S | Aubonne & Environs | 45.- |
89 | BADER | Laurent | 1966 | E-S | Bursinel | 33.- |
| BORLOZ | Jean-Daniel | 1945 | SV | Bursinel | 33.- |
| BULLER | Michel | 1946 | SV | Baulmes Misterdam | 33.- |
| DELEZE | Cathy | 1967 | E-S | Savièse | 33.- |
| GOGNIAT | Roland | 1961 | E-S | Franches-Montagnes | 33.- |
| HERGER | Marie-Hélène | 1956 | V | Arquebuse-GE | 33.- |
| MASCHIO | Reynald | 1965 | E-S | Savièse | 33.- |
| RUGGIERO RUGGIERI | Tanguy | 1992 | E-S | Bursinel | 33.- |
| SEILER | Michael | 1981 | E-S | Arquebuse-GE | 33.- |
| WOHNLICH | Dominique | 1952 | V | Duillier | 33.- |
| WYSS | Peter | 1958 | E-S | Sportschützen Boltigen | 33.- |
88 | ALOI | Rocco | 1971 | E-S | Romanel TS la Mèbre | 22.- |
| ANDRIST | Philippe | 1975 | E-S | Aubonne & Environs | 22.- |
| CARVIN | Bruno | 1962 | E-S | Baulmes Misterdam | 22.- |
| DEVAUD | André | 1944 | SV | Fribourg-Amis du PC | 22.- |
| GRAZ | Jean-Daniel | 1958 | E-S | Palézieux | 22.- |
| JEANMONOD | Marianne | 1964 | E-S | Yverdon | 22.- |
| KARLEN | Pierre-André | 1968 | E-S | St-Légier | 22.- |
| PASCHE | Daniel | 1954 | V | Bursinel | 22.- |
| PILLONEL | Vincent | 1983 | E-S | Cottens et Environs | 22.- |
| PROGIN | Grégory | 1985 | E-S | Marly | 22.- |
| PYTHOUD | Philippe | 1964 | E-S | Tir Sportif Val-de-Travers | 22.- |
| ROY | Jonathan | 1996 | E-S | Duillier | 22.- |
| STUCKI | Franz | 1959 | E-S | Diemtigtal K.K.S. | 22.- |
| VANNAY | Yvan | 1965 | E-S | Satigny | 22.- |
| WYSS | Pierre-Alain | 1971 | E-S | Tir Sportif Val-de-Travers | 22.- |
| ZAHLER | Martin | 1956 | V | Sportschützen Boltigen | 22.- |
87 | AESCHLIMANN | Patrick | 1964 | E-S | Gingins | 13.- |
| BARBAY | Mathieu | 1983 | E-S | Bursinel | 13.- |
| BERBERAT | Daniel | 1964 | E-S | St-Ursanne Clos du Doubs | 13.- |
| BLANC | Ghislaine | 1961 | E-S | Echallens Tir Sportif | 13.- |
| BOUVIER | Xavier | 1957 | V | Arquebuse-GE | 13.- |
| CARRARD | Roger | 1945 | SV | Morges | 13.- |
| DÄNZER | Reto | 1972 | E-S | Sportschützen Boltigen | 13.- |
| DUPAN | Gabriel | 1957 | V | STSG | 13.- |
| FROIDEVAUX | Christian | 1964 | E-S | St-Légier | 13.- |
| GALENO | Daniele | 1995 | E-S | Duillier | 13.- |
| GOY | Yves | 1970 | E-S | Romanel TS la Mèbre | 13.- |
| GUEX | Daniel | 1960 | E-S | St-Légier | 13.- |
| JAQUIER | Jean-Pierre | 1943 | SV | Chavannes les Forts | 13.- |
| KAESER | Amandine | 1994 | E-S | Porrentruy TS Ajoie | 13.- |
| KIENER | Jean-Pierre | 1959 | E-S | L'Isle | 13.- |
| MONNARD | Romain | 1983 | E-S | Bursinel | 13.- |
| PILET | Johann | 2000 | U21 | Le Sépey | 13.- |
| PILET | Catherine | 1960 | E-S | Flendruz | 13.- |
| PITTET | Pierre | 1951 | V | Yverdon | 13.- |
| REY | Jean-Marc | 1964 | E-S | Tir Sportif Val-de-Travers | 13.- |
| ROSSIER | Patrice | 1956 | V | Cottens et Environs | 13.- |
| SALLIN | Jean-Pierre | 1956 | V | Flendruz | 13.- |
| STUCKI | Urs | 1977 | E-S | Diemtigtal K.K.S. | 13.- |
| WALTHER | André | 1957 | V | Arquebuse-GE | 13.- |
86 | BALMER | Daniel | 1969 | E-S | Diemtigtal K.K.S. | 4.- |
| BANDERET | Bernard | 1942 | SV | Arquebuse-GE | 4.- |
| BLOCH | Nicolas | 1978 | E-S | Bursinel | 4.- |
| BONNY | Stéphane | 1992 | E-S | Gingins | 4.- |
| BONNY | Philippe | 1956 | V | Aubonne & Environs | 4.- |
| BRIGUET | Pierre-Paul | 1961 | E-S | Echallens Tir Sportif | 4.- |
| BRON | Deborah | 1998 | U21 | Palézieux | 4.- |
| BÜRKI | Yannick | 1989 | E-S | Duillier | 4.- |
| BÜRKI | Arthur | 1950 | V | Duillier | 4.- |
| CASUCCI | Raymond | 1964 | E-S | L'Isle | 4.- |
| CHAPPUIS | Nicolas | 1972 | E-S | Les Mousquetaires Lutry | 4.- |
| COLLOT | Guillaume | 1996 | E-S | Arquebuse-GE | 4.- |
| CORTINOVIS | Eric | 1963 | E-S | St-Ursanne Clos du Doubs | 4.- |
| COTTING | André-Claude | 1949 | V | Fribourg-Amis du PC | 4.- |
| CUENIN | Geoffrey | 1995 | E-S | St-Ursanne Clos du Doubs | 4.- |
| DÄNZER | Hermann | 1948 | V | Sportschützen Boltigen | 4.- |
| DUPPENTHALER | Vivienne | 1953 | V | Arquebuse-GE | 4.- |
| DUSS | Richard | 1979 | E-S | Gingins | 4.- |
| GERBER | Alexandre | 1997 | U21 | Porrentruy TS Ajoie | 4.- |
| GOY | Patrick | 1967 | E-S | L'Isle | 4.- |
| GUIGOZ | Pierre-André | 1950 | V | La Roche | 4.- |
| HÉRITIER | Pierre-Antoine | 1948 | V | Savièse | 4.- |
| HESS | Rosemarie | 1948 | V | Aubonne & Environs | 4.- |
| HOLDENER | Jérôme | 1978 | E-S | Bursinel | 4.- |
| LÉGERET | Denis | 1965 | E-S | Prilly-Bobst Sports | 4.- |
| MEIER | Ruedi | 1957 | V | St-Ursanne Clos du Doubs | 4.- |
| MONNARD | Raymond | 1950 | V | Bursinel | 4.- |
| MONNIER | Jean-Claude | 1941 | SV | Satigny | 4.- |
| PASCHE | Christophe | 1976 | E-S | Bursinel | 4.- |
| PERREN | Pierre-François | 1970 | E-S | Le Sépey | 4.- |
| PERRET | Claude | 1951 | V | Lonay-Venoge TS | 4.- |
| PERRIN | Yoann | 1996 | E-S | Arquebuse-GE | 4.- |
| PERROD | Stephan | 1961 | E-S | Le Sépey | 4.- |
| TRABER | Jean-Jacques | 1959 | E-S | Yverdon | 4.- |
| TURIN | René | 1966 | E-S | Bursinel | 4.- |
| ZIMMERMANN | Yvan | 1986 | E-S | Corpataux | 4.- |
| ZÜRCHER | Marcel | 1962 | E-S | Cottens et Environs | 4.- |
85 | BARRAS | Daniel | 1961 | E-S | Corpataux | |
| CHÉTELAT | Albert | 1950 | V | Fribourg-Amis du PC | |
| DECRAUSAZ | Gilbert | 1958 | E-S | Aubonne & Environs | |
| DECROUX | Eve | 1979 | E-S | Marly | |
| DUFAUX | Pierre-Alain | 1949 | V | Fribourg-Amis du PC | |
| DUMUSC | Daniel | 1955 | V | Bursinel | |
| ERARD | Fernand | 1959 | E-S | St-Léonard La Villageoise | |
| FAVRE | Benjamin | 1992 | E-S | Marly | |
| FROIDEVAUX | Patricia | 1965 | E-S | St-Légier | |
| JAQUET | Félix | 1957 | V | Bursinel | |
| KASER | Marie-Eve | 1988 | E-S | Penthalaz | |
| KOLLY | Nicolas | 1938 | SV | Bulle et Environs | |
| MONNIER | Daniel | 1955 | V | Orbe PC | |
| MOSSU | Rosemarie | 1941 | SV | St-Légier | |
| REBER | Werner | 1948 | V | Diemtigtal K.K.S. | |
| SAPIN | Jean-Marc | 1947 | SV | Morges | |
| SAUGY | Jacques | 1952 | V | Flendruz | |
| STORTI | Aurélien | 1995 | E-S | Gingins | |
84 | ABOUGHANEM | Jean-Claude | 1944 | SV | STSG | |
| ANDRIST | Willy-Wilhelm | 1946 | SV | Aubonne & Environs | |
| BASCHINO | Sergio | 1957 | V | Prilly-Bobst Sports | |
| DONZALLAZ | Jean-Claude | 1945 | SV | La Roche | |
| EPARS | Pierre-Alain | 1968 | E-S | Penthalaz | |
| JANIN | Roger | 1947 | SV | Echallens Tir Sportif | |
| LAVANCHY | René | 1945 | SV | Penthalaz | |
| MERMOD | Claude | 1960 | E-S | Baulmes Misterdam | |
| RYSER | Anne-Claude | 1977 | E-S | Palézieux | |
| STEGMÜLLER | Patrick | 1959 | E-S | Gingins | |
| STOLL | Hans-Rudolf | 1939 | SV | Duillier | |
| TÉTAZ | Véronique | 1978 | E-S | Lonay-Venoge TS | |
| TURIN | Daniel | 1996 | E-S | Gingins | |
| VARIDEL | Marinette | 1946 | SV | Gingins | |
| VON KÄNEL | Jean-Pierre | 1963 | E-S | Porrentruy TS Ajoie | |
| ZEHNDER | Carine | 1974 | E-S | Gingins | |
| ZELLWEGER | Simon | 1999 | U21 | Tir Sportif Val-de-Travers | |
| ZMOOS | Raymond | 1964 | E-S | Tir Sportif Val-de-Travers | |
83 | BARRAS | Roger | 1953 | V | Tir Sportif Val-de-Travers | |
| BOITEUX | Eric | 1942 | SV | Yverdon | |
| BOULAZ | Gilbert | 1949 | V | Lonay-Venoge TS | |
| CAILLER | Gilbert | 1943 | SV | Lonay-Venoge TS | |
| CRÉPON | Fabien | 1989 | E-S | St-Légier | |
| DEVAUD | Jean-Louis | 1950 | V | Duillier | |
| GIRARDET | Gilbert | 1966 | E-S | Yverdon | |
| GOY | Charly | 1943 | SV | Romanel TS la Mèbre | |
| HALDEMANN | Daniela | 1968 | E-S | Diemtigtal K.K.S. | |
| MARGAIRAZ | Daniel | 1950 | V | L'Isle | |
| MARGUET | Denis | 1947 | SV | Fribourg-Amis du PC | |
| MONNEY | Adrien | 2000 | U21 | Corpataux | |
| PERREN | Pierre-Alexandre | 1990 | E-S | Le Sépey | |
| SAUTEUR | Patrice | 1955 | V | Marly | |
| SUMI | Albert | 1945 | SV | Flendruz | |
| WYSS | Ivan | 1988 | E-S | Sportschützen Boltigen | |
| ZUFFEREY | Christian | 1966 | E-S | Palézieux | |
82 | BROG | Alex | 1940 | SV | Duillier | |
| BURGY | Vincent | 1984 | E-S | Marly | |
| CAVIN | Arthur | 1999 | U21 | Duillier | |
| CEPPI | Jean-Pierre | 1956 | V | Les Mousquetaires Lutry | |
| DELEZE | Laurent | 1954 | V | Savièse | |
| FRANCEY | Sébastien | 1988 | E-S | Corpataux | |
| KAUFMANN | Gilbert | 1947 | SV | Lonay-Venoge TS | |
| PFULG | Fabien | 1982 | E-S | Savièse | |
| SCHWITZGUEBEL | Tell | 1955 | V | Flendruz | |
| SCIBOZ | Marcel | 1937 | SV | La Roche | |
81 | BLASER | Robert | 1952 | V | Gingins | |
| DIVORNE | André | 1947 | SV | Romanel TS la Mèbre | |
| LEUNENBERGER | Willy | 1949 | V | St-Ursanne Clos du Doubs | |
| MOSSU | Joseph | 1934 | SV | St-Légier | |
| PERINO | Dominique | 1948 | V | Satigny | |
| SALAMIN | Antoine | 1946 | SV | Yverdon | |
| STÖCKLI | Jean-François | 1949 | V | Orbe PC | |
80 | BENOIT | Christian | 1966 | E-S | Baulmes Misterdam | |
| CHEVALIER | Pierre | 1950 | V | Penthalaz | |
| FURER | Yves | 1968 | E-S | Lonay-Venoge TS | |
| GUEX | Claude | 1947 | SV | Baulmes Misterdam | |
| HAURI | Glen | 1996 | E-S | Arquebuse-GE | |
| HODLER | Rolf | 1958 | E-S | Diemtigtal K.K.S. | |
| PFISTER | Christophe | 1967 | E-S | Palézieux | |
| VODOZ | Roland | 1944 | SV | Echallens Tir Sportif | |
| WYSS | Emeric | 2002 | U17 | Tir Sportif Val-de-Travers | |
79 | BOHREN | Armin | 1934 | SV | Tir Sportif Val-de-Travers | |
| GAMPER | Max | 1936 | SV | Orbe PC | |
| GENOLET | Bernard | 1944 | SV | Prilly-Bobst Sports | |
| MEYLAN | Véronique | 1969 | E-S | Versoix | |
78 | AESCHBACHER | Patrice | 2002 | U17 | Tir Sportif Val-de-Travers | |
| BARABASS | Gerhard | 1939 | SV | STSG | |
76 | MAGNE | André | 1952 | V | Corpataux | |
| MEYLAN | Philippe | 1965 | E-S | Versoix | |
75 | BRAND | Gérald | 1942 | SV | Tir Sportif Val-de-Travers | |
| CASTELLA | Lionel | 1997 | U21 | Corpataux | |
72 | GARZON | Ramon | 1946 | SV | Arquebuse-GE | |