60 | BERDOZ | Roger | 1956 | V | Flendruz |
| CORNAMUSAZ | Patrick | 1975 | E-S | Prilly-Bobst Sports |
| DUBUIS | Gérald | 1961 | E-S | Flendruz |
| GOY | Sébastien | 1993 | E-S | L'Isle |
| GRANGIER | Pierre | 1949 | V | Bulle et Environs |
| GRAZ | Jean-Daniel | 1958 | V | Palézieux |
| GROSS | Muriel | 1999 | U21 | Fribourg-Amis du PC |
| KRUMMENACHER | André | 1961 | E-S | Romanel TS la Mèbre |
| MASCHIO | Reynald | 1965 | E-S | Savièse |
| PILET | Johann | 2000 | U21 | Le Sépey |
| STAUFFER | Rudolf | 1951 | V | Sportschützen Gstaad-Saanen |
59 | ANDRIST | Willy-Wilhelm | 1946 | SV | Aubonne & Environs |
| BONNY | Stéphane | 1992 | E-S | Gingins |
| CRAUSAZ | Roger | 1988 | E-S | Palézieux |
| DÄNZER | Reto | 1972 | E-S | Sportschützen Boltigen |
| GIROUD | Martial | 1970 | E-S | Aigle Sous-Officiers |
| GOY | Yves | 1970 | E-S | Romanel TS la Mèbre |
| GOY | Charly | 1943 | SV | Romanel TS la Mèbre |
| GYGLI | Gérald | 1957 | V | St-Légier |
| HENCHOZ | Patrick | 1969 | E-S | Flendruz |
| LENOIR | Armand | 1944 | SV | Flendruz |
| MORET | Eléonore | 1990 | E-S | Chavannes les Forts |
| PFISTER | Christophe | 1967 | E-S | Palézieux |
| REY | Jean-Marc | 1964 | E-S | Tir Sportif Val-de-Travers |
| WOHNLICH | Dominique | 1952 | V | Duillier |
| ZAHLER | Martin | 1956 | V | Sportschützen Boltigen |
58 | ALOI | Rocco | 1971 | E-S | Romanel TS la Mèbre |
| BROILLET | Stéphane | 1974 | E-S | Fribourg-Amis du PC |
| BRUGGER | Jean-Luc | 1964 | E-S | Le Bouveret Nouvelle Cible |
| BÜHLMANN | Frédéric | 1973 | E-S | Fribourg-Amis du PC |
| BULLER | Michel | 1946 | SV | Baulmes Misterdam |
| BURKET | Doriane | 1988 | E-S | Flendruz |
| CARVIN | Bruno | 1962 | E-S | Baulmes Misterdam |
| CASTELLA | Lionel | 1997 | E-S | Corpataux |
| CEPPI | Jean-Pierre | 1956 | V | Les Mousquetaires Lutry |
| CHENIKOV | Dmitry | 1963 | E-S | Tir Sportif Val-de-Travers |
| COTTING | André-Claude | 1949 | V | Fribourg-Amis du PC |
| DELEZE | Cathy | 1967 | E-S | Savièse |
| DOUCHEZ | Pascal | 1969 | E-S | Chavannes les Forts |
| FOUTIER | Anne-Marie | 1965 | E-S | Gingins |
| FROIDEVAUX | Patricia | 1965 | E-S | St-Légier |
| GASPOZ | Sylvia | 1973 | E-S | Savièse |
| GOTHUEY | André | 1950 | V | Bulle et Environs |
| GOY | Patrick | 1967 | E-S | L'Isle |
| GRANDJEAN | Jean-Daniel | 1955 | V | Flendruz |
| GRANGIER | Aurélie | 1980 | E-S | Fribourg-Amis du PC |
| GUEISSAZ | Michel | 1952 | V | Aubonne & Environs |
| GUEX | Daniel | 1960 | E-S | St-Légier |
| HALDI | Alfred | 1977 | E-S | Flendruz |
| HEIMBERG | Fritz | 1953 | V | Sportschützen Gstaad-Saanen |
| MERMOD | Claude | 1960 | E-S | Baulmes Misterdam |
| MOLITOR | RICO | 1950 | V | Wengen |
| MONNARD | Raymond | 1950 | V | Bursinel |
| MORET | Sylvia | 1960 | E-S | Chavannes les Forts |
| MORET | Pierre-André | 1955 | V | Chavannes les Forts |
| MORET | Olivier | 1958 | V | Les Mousquetaires Lutry |
| PERROD | Stephan | 1961 | E-S | Le Sépey |
| PONCET | Didier | 1988 | E-S | Penthalaz |
| RUGGIERO RUGGIERI | Tanguy | 1992 | E-S | Bursinel |
| STOLL | Hans-Rudolf | 1939 | SV | Duillier |
| TISSOT | Jean-Luc | 1955 | V | Aigle Sous-Officiers |
| VITTOZ | Florian | 1997 | E-S | Lonay-Venoge TS |
| WYSS | Peter | 1958 | V | Sportschützen Boltigen |
| ZIMMERMANN | Yvan | 1986 | E-S | Corpataux |
| ZMOOS | Raymond | 1964 | E-S | Tir Sportif Val-de-Travers |
57 | BERTHOLET | Loïc | 1999 | U21 | L'Isle |
| BONNY | Philippe | 1956 | V | Aubonne & Environs |
| CHAPPUIS | Nicolas | 1972 | E-S | Les Mousquetaires Lutry |
| CHÉTELAT | Albert | 1950 | V | Fribourg-Amis du PC |
| DÄNZER | Hermann | 1948 | SV | Sportschützen Boltigen |
| DECRAUSAZ | Gilbert | 1958 | V | Aubonne & Environs |
| DELEZE | Laurent | 1954 | V | Savièse |
| FROIDEVAUX | Christian | 1964 | E-S | St-Légier |
| GENOLET | Bernard | 1944 | SV | Prilly-Bobst Sports |
| HENCHOZ | Denis | 1968 | E-S | Flendruz |
| LÉGERET | Denis | 1965 | E-S | Prilly-Bobst Sports |
| MAGNE | André | 1952 | V | Corpataux |
| MOSSU | Rosemarie | 1941 | SV | St-Légier |
| PYTHOUD | Philippe | 1964 | E-S | Tir Sportif Val-de-Travers |
| SALLIN | Jean-Pierre | 1956 | V | Flendruz |
| SCHWEIZER | Mathias | 2003 | U17 | Fribourg-Amis du PC |
| SCHWEIZER | Dominique | 1966 | E-S | Fribourg-Amis du PC |
| STORTI | Aurélien | 1995 | E-S | Gingins |
| WÜRSTEN | Albert | 1945 | SV | Sportschützen Gstaad-Saanen |
| ZUMBRUNNEN | Reinhard | 1951 | V | Sportschützen Gstaad-Saanen |
56 | AUBERSON | Serge | 1957 | V | Baulmes Misterdam |
| CHEVALIER | Pierre | 1950 | V | Penthalaz |
| EPARS | Pierre-Alain | 1968 | E-S | Penthalaz |
| GUERIN | Jérôme | 1971 | E-S | Le Bouveret Nouvelle Cible |
| LAVANCHY | René | 1945 | SV | Penthalaz |
| LUCHS | Walter | 1946 | SV | Sportschützen Boltigen |
| PILET | Catherine | 1960 | E-S | Flendruz |
| SAUGY | Jacques | 1952 | V | Flendruz |
| VARIDEL | Marinette | 1946 | SV | Gingins |
| VODOZ | Roland | 1944 | SV | Echallens Tir Sportif |
| WÜRSTEN | Ueli | 1949 | V | Sportschützen Gstaad-Saanen |
| ZEHNDER | Carine | 1974 | E-S | Gingins |
55 | AESCHLIMANN | Patrick | 1964 | E-S | Gingins |
| BLASER | Robert | 1952 | V | Gingins |
| DUBUIS | Laurent | 1946 | SV | Baulmes Misterdam |
| FURER | Yves | 1968 | E-S | Lonay-Venoge TS |
| GACHOUD | Bertrand | 1964 | E-S | Chavannes les Forts |
| HÉRITIER | Pierre-Antoine | 1948 | SV | Savièse |
| JAQUET | Félix | 1957 | V | Bursinel |
| JEANMONOD | Béatrice | 1962 | E-S | L'Isle |
| MONNIER | Daniel | 1955 | V | Orbe PC |
| PERRET | Claude | 1951 | V | Lonay-Venoge TS |
| PFULG | Fabien | 1982 | E-S | Savièse |
| RICHOZ | Louis | 1950 | V | Bulle et Environs |
| SCHLETTI | Ernst | 1944 | SV | Sportschützen Boltigen |
| SCHWITZGUEBEL | Tell | 1955 | V | Flendruz |
| THONNEY | Anthony | 1993 | E-S | Palézieux |
54 | ANDRIST | Philippe | 1975 | E-S | Aubonne & Environs |
| AYMON | Yves | 1956 | V | Savièse |
| BERGER | Christophe | 1977 | E-S | Les Mousquetaires Lutry |
| BÜRKI | Arthur | 1950 | V | Duillier |
| CHENIKOV | Sacha | 2003 | U17 | Tir Sportif Val-de-Travers |
| ERARD | Fernand | 1959 | E-S | St-Léonard La Villageoise |
| JANIN | Roger | 1947 | SV | Echallens Tir Sportif |
| KÄNEL | Ulrich | 1953 | V | Sportschützen Boltigen |
| KAUFMANN | Gilbert | 1947 | SV | Lonay-Venoge TS |
| MOFTAKHARI | Nathan | 1997 | E-S | Gingins |
| TÉTAZ | Véronique | 1978 | E-S | Lonay-Venoge TS |
| DIVORNE | André | 1947 | SV | Romanel TS la Mèbre |
53 | GERETTI | Dominique | 1956 | V | Baulmes Misterdam |
| JAQUIER | Jean-Pierre | 1943 | SV | Chavannes les Forts |
| MOSSU | Joseph | 1934 | SV | St-Légier |
| SANTOS | Roberto | 1977 | E-S | Chavannes les Forts |
| SUMI | Albert | 1945 | SV | Flendruz |
52 | MARGAIRAZ | Daniel | 1950 | V | L'Isle |
| PFISTER | Danièle | 1968 | E-S | Palézieux |
51 | GERETTI | Martine | 1960 | E-S | Baulmes Misterdam |