1 | LOCHBIHLER Jan | 1992 | E-S | Freischützen Balsthal-Klus | 100 | 118 | 90 | 58 | 366 | 75.- |
2 | STEINER Alicia | 1997 | E-S | Duillier | 99 | 118 | 88 | 59 | 364 | 60.- |
3 | SIEBER Hugo | 1951 | V | Münsingen | 97 | 118 | 90 | 59 | 364 | V |
4 | HAEFELI Marc-André | 1975 | E-S | Freischützen Balsthal-Klus | 99 | 117 | 88 | 59 | 363 | 45.- |
5 | BÜHLMANN Frédéric | 1973 | E-S | Fribourg-Amis du PC | 99 | 116 | 88 | 60 | 363 | 35.- |
6 | BRIGUET Pierre-Paul | 1961 | E-S | Duillier | 99 | 115 | 89 | 60 | 363 | 25.- |
7 | DEVAUD André | 1944 | SV | Fribourg-Amis du PC | 99 | 118 | 87 | 58 | 362 | V |
8 | CHAPPUIS Nicolas | 1972 | E-S | Les Mousquetaires Lutry | 99 | 116 | 88 | 59 | 362 | 18.- |
9 | BOUVIER Joris | 1997 | E-S | Arquebuse-GE | 97 | 119 | 89 | 57 | 362 | 14.- |
10 | GUEX Daniel | 1960 | E-S | St-Légier | 96 | 118 | 89 | 59 | 362 | 10.- |
11 | REY Jean-Marc | 1964 | E-S | Tir Sportif Val-de-Travers | 99 | 115 | 88 | 59 | 361 | |
12 | SCIBOZ Jean-Marc | 1966 | E-S | Fribourg-Amis du PC | 98 | 117 | 87 | 59 | 361 | |
13 | SAUGY Jacques | 1952 | V | Flendruz | 97 | 118 | 88 | 58 | 361 | |
14 | GRAF Rolf | 1951 | V | Wengen | 96 | 118 | 88 | 59 | 361 | |
15 | DUFAUX Pierre-Alain | 1949 | V | Fribourg-Amis du PC | 100 | 113 | 89 | 58 | 360 | |
16 | SALLIN Jean-Pierre | 1956 | V | Flendruz | 99 | 114 | 88 | 59 | 360 | |
17 | LÉGERET Denis | 1965 | E-S | Prilly-Bobst Sports | 99 | 113 | 89 | 59 | 360 | |
18 | BRON Deborah | 1999 | U21 | Palézieux | 98 | 115 | 88 | 59 | 360 | |
19 | GROSSEN Hansjürg | 1963 | E-S | Sportschützen Blausee-Mitholz | 97 | 114 | 90 | 59 | 360 | |
20 | WOHNLICH Dominique | 1952 | V | Duillier | 97 | 114 | 89 | 60 | 360 | |
21 | TÉTAZ Véronique | 1978 | E-S | Lonay-Venoge TS | 96 | 116 | 89 | 59 | 360 | |
22 | RUGGIERO RUGGIERI Tanguy | 1992 | E-S | Bursinel | 96 | 116 | 89 | 59 | 360 | |
23 | KOCHER Jennifer | 2002 | U17 | Arquebuse-GE | 95 | 118 | 87 | 60 | 360 | |
24 | STUCKI Franz | 1959 | E-S | Diemtigtal K.K.S. | 99 | 114 | 87 | 59 | 359 | |
25 | GYGLI Gérald | 1957 | V | St-Légier | 98 | 118 | 85 | 58 | 359 | |
26 | CRAUSAZ Ludovic | 1982 | E-S | Palézieux | 97 | 118 | 89 | 55 | 359 | |
27 | GOY Sébastien | 1993 | E-S | L'Isle | 97 | 112 | 90 | 60 | 359 | |
28 | GALENO Daniele | 1995 | E-S | Duillier | 96 | 116 | 88 | 59 | 359 | |
29 | WYSS Pierre-Alain | 1971 | E-S | Tir Sportif Val-de-Travers | 99 | 115 | 85 | 59 | 358 | |
30 | STORTI Aurélien | 1995 | E-S | Gingins | 98 | 118 | 86 | 56 | 358 | |
31 | WEBER Jan | 1997 | E-S | Oberbalm | 98 | 113 | 89 | 58 | 358 | |
32 | HATTON Geoffroy | 1989 | E-S | Arquebuse-GE | 97 | 114 | 88 | 59 | 358 | |
33 | BOUVIER Xavier | 1957 | V | Arquebuse-GE | 95 | 117 | 89 | 57 | 358 | |
34 | MONNARD Romain | 1983 | E-S | Bursinel | 95 | 116 | 87 | 60 | 358 | |
35 | CAVIN Arthur | 1999 | U21 | Duillier | 94 | 119 | 87 | 58 | 358 | |
36 | JEANMONOD Béatrice | 1962 | E-S | L'Isle | 98 | 114 | 87 | 58 | 357 | |
37 | CARVIN Bruno | 1962 | E-S | Baulmes Misterdam | 98 | 113 | 87 | 59 | 357 | |
38 | COTTING André-Claude | 1949 | V | Fribourg-Amis du PC | 98 | 112 | 88 | 59 | 357 | |
39 | STEINER Thomas | 1966 | E-S | Münsingen | 97 | 114 | 87 | 59 | 357 | |
40 | BARBAY Mathieu | 1983 | E-S | Bursinel | 97 | 112 | 90 | 58 | 357 | |
41 | KAUFMANN Armin | 1954 | V | Sportschützen Wildhaus | 96 | 117 | 89 | 55 | 357 | |
42 | DUMUSC Daniel | 1955 | V | Bursinel | 96 | 117 | 85 | 59 | 357 | |
43 | GROSS Muriel | 1999 | U21 | Fribourg-Amis du PC | 96 | 116 | 86 | 59 | 357 | |
44 | BONNY Stéphane | 1992 | E-S | Gingins | 95 | 115 | 90 | 57 | 357 | |
45 | Bründler Thomas | 1975 | E-S | Winterthur Stadt | 94 | 115 | 89 | 59 | 357 | |
46 | FROIDEVAUX Christian | 1964 | E-S | St-Légier | 99 | 111 | 88 | 58 | 356 | |
47 | PASCHE Daniel | 1954 | V | Bursinel | 98 | 115 | 86 | 57 | 356 | |
48 | BÜRKI Yannick | 1989 | E-S | Duillier | 97 | 117 | 85 | 57 | 356 | |
49 | MOLITOR Rico | 1950 | V | Münsingen | 97 | 114 | 88 | 57 | 356 | |
50 | PERINO Dominique | 1948 | SV | Satigny | 95 | 116 | 87 | 58 | 356 | |
51 | HOLDENER Jérôme | 1978 | E-S | Bursinel | 94 | 118 | 86 | 58 | 356 | |
52 | HERGER Marie-Hélène | 1956 | V | Arquebuse-GE | 93 | 117 | 87 | 59 | 356 | |
53 | KARLEN Pierre-André | 1968 | E-S | St-Légier | 99 | 115 | 84 | 57 | 355 | |
54 | PERRIN Yoann | 1996 | E-S | Arquebuse-GE | 99 | 108 | 89 | 59 | 355 | |
55 | SEILER Michael | 1981 | E-S | Arquebuse-GE | 98 | 113 | 86 | 58 | 355 | |
56 | DIRREN Roland | 1957 | V | Briglina | 98 | 112 | 86 | 59 | 355 | |
57 | BROILLET Stéphane | 1974 | E-S | Fribourg-Amis du PC | 98 | 110 | 87 | 60 | 355 | |
58 | VARIDEL Marinette | 1946 | SV | Gingins | 97 | 115 | 85 | 58 | 355 | |
59 | BOULAZ Gilbert | 1949 | V | Lonay-Venoge TS | 97 | 114 | 88 | 56 | 355 | |
60 | BUCHER Mélanie | 1971 | E-S | Freischützen Balsthal-Klus | 97 | 113 | 87 | 58 | 355 | |
61 | HAEFELI Miriam | 1990 | E-S | Freischützen Balsthal-Klus | 97 | 112 | 88 | 58 | 355 | |
62 | WEBER Beat | 1965 | E-S | Oberbalm | 96 | 114 | 88 | 57 | 355 | |
63 | BENOIT Christian | 1966 | E-S | Baulmes Misterdam | 96 | 114 | 86 | 59 | 355 | |
64 | ZIMMERMANN Yvan | 1986 | E-S | Corpataux | 95 | 115 | 88 | 57 | 355 | |
65 | MASCHIO Reynald | 1965 | E-S | Savièse | 95 | 113 | 88 | 59 | 355 | |
66 | VARONE Roland | 1967 | E-S | Savièse | 99 | 110 | 87 | 58 | 354 | |
67 | FROIDEVAUX Patricia | 1965 | E-S | St-Légier | 97 | 113 | 85 | 59 | 354 | |
68 | BADER Laurent | 1966 | E-S | Bursinel | 97 | 112 | 87 | 58 | 354 | |
69 | PERRET Claude | 1951 | V | Lonay-Venoge TS | 95 | 113 | 86 | 60 | 354 | |
70 | MATIZ Emo | 1949 | V | Arquebuse-GE | 97 | 114 | 84 | 58 | 353 | |
71 | GOY Yves | 1970 | E-S | Romanel TS la Mèbre | 97 | 113 | 86 | 57 | 353 | |
72 | GRUN Daniel | 1966 | E-S | Freischützen Balsthal-Klus | 96 | 118 | 90 | 49 | 353 | |
73 | REBER Werner | 1948 | SV | Diemtigtal K.K.S. | 96 | 114 | 86 | 57 | 353 | |
74 | GLOOR Daniela | 1986 | E-S | Münsingen | 96 | 111 | 88 | 58 | 353 | |
75 | FAGIOLI Daniel | 1967 | E-S | Chênoise | 94 | 115 | 86 | 58 | 353 | |
76 | HENCHOZ Patrick | 1969 | E-S | Flendruz | 93 | 114 | 88 | 58 | 353 | |
77 | AYMON Tania | 1986 | E-S | Savièse | 97 | 115 | 83 | 57 | 352 | |
78 | ROHRBASSER Frank | 1994 | E-S | Arquebuse-GE | 97 | 112 | 84 | 59 | 352 | |
79 | CRAUSAZ Roger | 1988 | E-S | Palézieux | 97 | 110 | 87 | 58 | 352 | |
80 | EPARS Pierre-Alain | 1968 | E-S | Penthalaz | 96 | 114 | 89 | 53 | 352 | |
81 | WALTHER André | 1957 | V | Arquebuse-GE | 96 | 114 | 87 | 55 | 352 | |
82 | KOCHER Martin | 1960 | E-S | Arquebuse-GE | 96 | 114 | 85 | 57 | 352 | |
83 | GOY Patrick | 1967 | E-S | L'Isle | 96 | 109 | 89 | 58 | 352 | |
84 | CHEVALLEY Claude | 1948 | SV | Morges | 94 | 113 | 86 | 59 | 352 | |
85 | JOUX Andrée | 1961 | E-S | Arquebuse-GE | 93 | 114 | 87 | 58 | 352 | |
86 | MORET Olivier | 1958 | V | Les Mousquetaires Lutry | 92 | 112 | 88 | 60 | 352 | |
87 | MONNARD Raymond | 1950 | V | Bursinel | 98 | 110 | 85 | 58 | 351 | |
88 | DUBUIS Gérald | 1961 | E-S | Flendruz | 96 | 113 | 87 | 55 | 351 | |
89 | ZMOOS Raymond | 1964 | E-S | Tir Sportif Val-de-Travers | 93 | 113 | 88 | 57 | 351 | |
90 | PYTHOUD Philippe | 1964 | E-S | Tir Sportif Val-de-Travers | 93 | 112 | 88 | 58 | 351 | |
91 | PONCET Didier | 1988 | E-S | Penthalaz | 96 | 111 | 86 | 57 | 350 | |
92 | ANDRIST Philippe | 1975 | E-S | Aubonne & Environs | 96 | 108 | 87 | 59 | 350 | |
93 | JOUX Patrice | 1960 | E-S | Arquebuse-GE | 94 | 109 | 89 | 58 | 350 | |
94 | POSSE Eric | 1969 | E-S | Savièse | 97 | 110 | 85 | 57 | 349 | |
95 | BONNY Philippe | 1956 | V | Aubonne & Environs | 96 | 111 | 85 | 57 | 349 | |
96 | KIENER Jean-Pierre | 1959 | E-S | L'Isle | 96 | 110 | 85 | 58 | 349 | |
97 | BLOCH Nicolas | 1974 | E-S | Bursinel | 95 | 112 | 85 | 57 | 349 | |
98 | ROY Jonathan | 1996 | E-S | Duillier | 94 | 111 | 87 | 57 | 349 | |
99 | BERGER Christophe | 1977 | E-S | Les Mousquetaires Lutry | 90 | 112 | 88 | 59 | 349 | |
100 | WYSS Peter | 1958 | V | Sportschützen Boltigen | 96 | 111 | 85 | 56 | 348 | |
101 | TURIN René | 1966 | E-S | Bursinel | 95 | 113 | 85 | 55 | 348 | |
102 | RÉRAT Nicolas | 1964 | E-S | Porrentruy TS Ajoie | 95 | 111 | 86 | 56 | 348 | |
103 | CHÉTELAT Albert | 1950 | V | Fribourg-Amis du PC | 95 | 110 | 85 | 58 | 348 | |
104 | ALOI Rocco | 1971 | E-S | Romanel TS la Mèbre | 95 | 106 | 88 | 59 | 348 | |
105 | CARRARD Roger | 1945 | SV | Morges | 94 | 109 | 87 | 58 | 348 | |
106 | MAILLEFER Olivier | 1964 | E-S | Chênoise | 92 | 113 | 87 | 56 | 348 | |
107 | DÄNZER Hermann | 1948 | SV | Sportschützen Boltigen | 91 | 114 | 88 | 55 | 348 | |
108 | DUPAN Gabriel | 1957 | V | STSG | 91 | 112 | 85 | 60 | 348 | |
109 | ABOUGHANEM Jean-Claude | 1944 | SV | STSG | 97 | 108 | 84 | 58 | 347 | |
110 | OBERSON Marie-Rose | 1954 | V | L'Isle | 96 | 110 | 84 | 57 | 347 | |
111 | DÄNZER Reto | 1972 | E-S | Sportschützen Boltigen | 93 | 110 | 88 | 56 | 347 | |
112 | BLANC Ghislaine | 1961 | E-S | Echallens Tir Sportif | 93 | 109 | 86 | 59 | 347 | |
113 | VANNAY Yvan | 1965 | E-S | Satigny | 90 | 116 | 87 | 54 | 347 | |
114 | JAQUET Félix | 1957 | V | Bursinel | 97 | 108 | 84 | 57 | 346 | |
115 | PANEÏ Stéphane | 1969 | E-S | Chênoise | 95 | 112 | 83 | 56 | 346 | |
116 | AESCHLIMANN Patrick | 1964 | E-S | Gingins | 95 | 107 | 86 | 58 | 346 | |
117 | LAVANCHY René | 1945 | SV | Penthalaz | 94 | 109 | 86 | 57 | 346 | |
118 | CASUCCI Raymond | 1964 | E-S | L'Isle | 93 | 111 | 87 | 55 | 346 | |
119 | GISIGER Frédéric | 1969 | E-S | Arquebuse-GE | 95 | 111 | 81 | 58 | 345 | |
120 | WYSS Emeric | 2002 | U17 | Tir Sportif Val-de-Travers | 95 | 109 | 84 | 57 | 345 | |
121 | STOLL Hans-Rudolf | 1939 | SV | Duillier | 95 | 109 | 83 | 58 | 345 | |
122 | SAUTEUR Adrien | 1986 | E-S | Corpataux | 94 | 111 | 87 | 53 | 345 | |
123 | GOY Charly | 1943 | SV | Romanel TS la Mèbre | 94 | 108 | 86 | 57 | 345 | |
124 | AYMON Yves | 1956 | V | Savièse | 93 | 108 | 87 | 57 | 345 | |
125 | HENRY Nicolas | 1997 | E-S | Morges | 95 | 110 | 82 | 57 | 344 | |
126 | CEPPI Jean-Pierre | 1956 | V | Les Mousquetaires Lutry | 95 | 106 | 87 | 56 | 344 | |
127 | BARRAS Daniel | 1961 | E-S | Corpataux | 94 | 108 | 83 | 59 | 344 | |
128 | MONNIER Daniel | 1955 | V | Orbe PC | 94 | 107 | 85 | 58 | 344 | |
129 | PASCHE Margarida | 1953 | V | Bursinel | 93 | 108 | 85 | 58 | 344 | |
130 | BERDOZ Roger | 1956 | V | Flendruz | 92 | 112 | 86 | 54 | 344 | |
131 | JAQUIER Jean-Pierre | 1943 | SV | Chavannes les Forts | 92 | 112 | 83 | 57 | 344 | |
132 | LUCHS Walter | 1946 | SV | Sportschützen Boltigen | 90 | 114 | 84 | 56 | 344 | |
133 | LÜTHI Dominik | 1979 | E-S | Winterthur Stadt | 99 | 107 | 85 | 52 | 343 | |
134 | VON KÄNEL Jean-Pierre | 1963 | E-S | Porrentruy TS Ajoie | 97 | 110 | 83 | 53 | 343 | |
135 | HODLER Rolf | 1958 | V | Diemtigtal K.K.S. | 93 | 107 | 86 | 57 | 343 | |
136 | DIVORNE André | 1947 | SV | Romanel TS la Mèbre | 93 | 105 | 87 | 58 | 343 | |
137 | COLLET Michel | 1948 | SV | Orbe PC | 95 | 109 | 84 | 54 | 342 | |
138 | DUPPENTHALER Vivienne | 1953 | V | Arquebuse-GE | 94 | 107 | 84 | 57 | 342 | |
139 | FURER Yves | 1968 | E-S | Lonay-Venoge TS | 93 | 114 | 83 | 52 | 342 | |
140 | BASCHINO Sergio | 1957 | V | Prilly-Bobst Sports | 93 | 108 | 85 | 56 | 342 | |
141 | CASTELLA Lionel | 1997 | E-S | Corpataux | 92 | 107 | 86 | 57 | 342 | |
142 | VODOZ Roland | 1944 | SV | Echallens Tir Sportif | 97 | 107 | 81 | 56 | 341 | |
143 | BULLER Michel | 1946 | SV | Baulmes Misterdam | 96 | 106 | 83 | 56 | 341 | |
144 | ZEHNDER Carine | 1974 | E-S | Gingins | 95 | 110 | 80 | 56 | 341 | |
145 | CHEVALIER Pierre | 1950 | V | Penthalaz | 93 | 105 | 84 | 59 | 341 | |
146 | BLASER Robert | 1952 | V | Gingins | 91 | 110 | 84 | 56 | 341 | |
147 | RAVY Pascal | 1959 | E-S | Echallens Tir Sportif | 94 | 109 | 82 | 55 | 340 | |
148 | STÖCKLI Jean-François | 1949 | V | Orbe PC | 93 | 109 | 84 | 54 | 340 | |
149 | PFISTER Danièle | 1968 | E-S | Palézieux | 93 | 108 | 85 | 54 | 340 | |
150 | MARTIN René | 1936 | SV | Les Mousquetaires Lutry | 91 | 110 | 81 | 57 | 339 | |
151 | KAUFMANN Gilbert | 1947 | SV | Lonay-Venoge TS | 93 | 109 | 81 | 55 | 338 | |
152 | DECRAUSAZ Gilbert | 1958 | V | Aubonne & Environs | 92 | 108 | 82 | 54 | 336 | |
153 | SAPIN Jean-Marc | 1947 | SV | Morges | 92 | 104 | 86 | 54 | 336 | |
154 | ANDRIST Willy-Wilhelm | 1946 | SV | Aubonne & Environs | 95 | 103 | 82 | 55 | 335 | |
155 | MOSSU Rosemarie | 1941 | SV | St-Légier | 92 | 108 | 78 | 57 | 335 | |
156 | BENOIT Armand | 1996 | E-S | L'Isle | 91 | 103 | 84 | 56 | 334 | |
157 | GAVILLET Jean-Claude | 1948 | SV | Duillier | 88 | 106 | 85 | 55 | 334 | |
158 | MOSSU Joseph | 1934 | SV | St-Légier | 88 | 106 | 82 | 58 | 334 | |
159 | SIMONET Hans | 1935 | SV | Romanel TS la Mèbre | 93 | 99 | 84 | 57 | 333 | |
160 | MONNIER Jean-Claude | 1941 | SV | Satigny | 92 | 101 | 82 | 56 | 331 | |
161 | FOUTIER Anne-Marie | 1965 | E-S | Gingins | 91 | 107 | 79 | 54 | 331 | |
162 | GAUTSCHI Hedwig | 1943 | SV | Romanel TS la Mèbre | 89 | 105 | 80 | 57 | 331 | |
163 | GROSS Pierre | 1960 | E-S | Fribourg-Amis du PC | 91 | 102 | 82 | 55 | 330 | |
164 | MARGAIRAZ Daniel | 1950 | V | L'Isle | 90 | 109 | 80 | 50 | 329 | |
165 | BARABASS Gerhard | 1939 | SV | STSG | 93 | 107 | 74 | 53 | 327 | |
166 | ERARD Fernand | 1959 | E-S | St-Léonard La Villageoise | 90 | 104 | 81 | 52 | 327 | |
167 | LÉOPOLDOFF Marc | 1974 | E-S | Bursinel | 89 | 106 | 79 | 53 | 327 | |
168 | JANIN Roger | 1947 | SV | Echallens Tir Sportif | 90 | 105 | 80 | 51 | 326 | |
169 | PERRIN Thierry | 1959 | E-S | Arquebuse-GE | 87 | 107 | 78 | 53 | 325 | |
170 | DEVAUD Jean-Louis | 1950 | V | Duillier | 89 | 102 | 78 | 55 | 324 | |
171 | BOREL Pierre | 1947 | SV | Morges | 87 | 100 | 80 | 54 | 321 | |
172 | DEUTSCH Henri | 1937 | SV | Arquebuse-GE | 89 | 101 | 76 | 52 | 318 | |
173 | MAGNE André | 1952 | V | Corpataux | 85 | 88 | 81 | 51 | 305 | |