90 | BERGER | Christophe | 1977 | E-S | Les Mousquetaires Lutry | 38.- |
| BUECHE | Marcel | 1949 | SV | Franches-Montagnes | 38.- |
| CARVIN | Bruno | 1962 | V | Baulmes Misterdam | 38.- |
| JAQUIER | Jean-Pierre | 1943 | SV | Chavannes les Forts | 38.- |
| MORAZ | Ronald | 1959 | V | Baulmes Misterdam | 38.- |
89 | DUFAUX | Gilles | 1994 | E-S | Fribourg-Amis du PC | 28.- |
| HÜBSCHER | Hans | 1962 | V | KK Niederried | 28.- |
| KRUMMENACHER | André | 1961 | V | Romanel TS la Mèbre | 28.- |
| MASCHIO | Reynald | 1965 | E-S | Savièse | 28.- |
| SARTORI | Stephan | 1964 | E-S | Val-de-Ruz | 28.- |
| STEINER | Alicia | 1997 | E-S | Duillier | 28.- |
| TRABER | Jean-Jacques | 1959 | V | Yverdon | 28.- |
88 | AEBISCHER | Mateo | 2004 | U21 | Chavannes les Forts | 19.- |
| ANDRIST | Philippe | 1975 | E-S | Aubonne & Environs | 19.- |
| BERSET | Laurent | 1982 | E-S | Fribourg-Amis du PC | 19.- |
| BRACK | Markus | 1961 | V | Sportschützen Winterthur Stadt | 19.- |
| BÜHLMANN | Frédéric | 1973 | E-S | Fribourg-Amis du PC | 19.- |
| BÜRKI | Yannick | 1989 | E-S | Duillier | 19.- |
| BURRI | Stefan | 1972 | E-S | Sportschützen Winterthur | 19.- |
| CHAPPUIS | Nicolas | 1972 | E-S | Les Mousquetaires Lutry | 19.- |
| DELEZE | Cathy | 1967 | E-S | Savièse | 19.- |
| DEVAUD | André | 1944 | SV | Fribourg-Amis du PC | 19.- |
| HÄMMERLI | Andreas | 1973 | E-S | KK Niederried | 19.- |
| JEANMONOD | Béatrice | 1962 | V | Baulmes Misterdam | 19.- |
| KIENER | Ronny | 1991 | E-S | Lonay-Venoge TS | 19.- |
| LÜTHI | Dominik | 1979 | E-S | Sportschützen Winterthur Stadt | 19.- |
| MARGUET | Denis | 1947 | SV | Fribourg-Amis du PC | 19.- |
| PLANCHE | Quentin | 2005 | U21 | Baulmes Misterdam | 19.- |
| SAUTEUR | Adrien | 1986 | E-S | Corpataux | 19.- |
| WEBER | Hans Rudolf | 1958 | V | Sportschützen Winterthur Stadt | 19.- |
| ZEHNDER | Carine | 1974 | E-S | Gingins | 19.- |
87 | BEER | René | 1959 | V | KK Niederried | 10.- |
| BENOIT | Christian | 1966 | E-S | Baulmes Misterdam | 10.- |
| BRIGUET | Pierre-Paul | 1961 | V | Duillier | 10.- |
| DUFAUX | Pierre-Alain | 1949 | SV | Fribourg-Amis du PC | 10.- |
| GOGNIAT | Roland | 1961 | V | Franches-Montagnes | 10.- |
| HUGLI | Marie | 2006 | U17 | Val-de-Ruz | 10.- |
| JAQUET | Félix | 1957 | V | Bursinel | 10.- |
| KIENER | Jean-Pierre | 1959 | V | Lonay-Venoge TS | 10.- |
| KÜBLER | Rodolphe | 1975 | E-S | Martigny TSMR | 10.- |
| LÉGERET | Denis | 1965 | E-S | Lonay-Venoge TS | 10.- |
| PYTHOUD | Philippe | 1964 | E-S | Tir Sportif Val-de-Travers | 10.- |
| RYSER | Anne-Claude | 1977 | E-S | Palézieux | 10.- |
| SAUTEREL | Quentin | 2004 | U21 | Chavannes les Forts | 10.- |
| SCHWEIZER | Dominique | 1966 | E-S | Fribourg-Amis du PC | 10.- |
| VARIDEL | Marinette | 1946 | SV | Gingins | 10.- |
| ZUFFEREY | Christian | 1966 | E-S | Palézieux | 10.- |
86 | BARBAY | Vincent | 1987 | E-S | Bursinel | 3.- |
| BRON | Maxime | 2001 | E-S | Les Mousquetaires Lutry | 3.- |
| COTTING | André-Claude | 1949 | SV | Fribourg-Amis du PC | 3.- |
| CRAUSAZ | Ludovic | 1982 | E-S | Palézieux | 3.- |
| DECRAUSAZ | Gilbert | 1958 | V | Aubonne & Environs | 3.- |
| DESSEMONTET | Jacques | 1944 | SV | Yverdon | 3.- |
| DUBUIS | Laurent | 1946 | SV | Baulmes Misterdam | 3.- |
| EPARS | Yohann | 2002 | U21 | Penthalaz | 3.- |
| GRAZ | Jean-Daniel | 1958 | V | Palézieux | 3.- |
| GUEISSAZ | Michel | 1952 | SV | Aubonne & Environs | 3.- |
| GUEX | Daniel | 1960 | V | St-Légier | 3.- |
| HAGER | Fredy | 1963 | E-S | Savièse | 3.- |
| HOLDEREGGER | Michel | 1976 | E-S | Baulmes Misterdam | 3.- |
| KARLEN | Pierre-André | 1968 | E-S | St-Légier | 3.- |
| MORET | Olivier | 1958 | V | Les Mousquetaires Lutry | 3.- |
| MÖRI | Gabriel | 1978 | E-S | KK Niederried | 3.- |
| NIKLES | Roger | 1966 | E-S | KK Niederried | 3.- |
| PASCHE | Daniel | 1954 | V | Bursinel | 3.- |
| PERRET | Claude | 1951 | SV | Lonay-Venoge TS | 3.- |
| PFISTER | Christophe | 1967 | E-S | Palézieux | 3.- |
| ROY | Alain | 1966 | E-S | Baulmes Misterdam | 3.- |
| SARTORI | Yanis | 2002 | U21 | Val-de-Ruz | 3.- |
| STUDER | Lars | 1977 | E-S | Laufen Sportschützen | 3.- |
| VANNAY | Cédric | 1972 | E-S | Fribourg-Amis du PC | 3.- |
| WALTHER | André | 1957 | V | Gingins | 3.- |
| WOHNLICH | Dominique | 1952 | SV | Duillier | 3.- |
85 | ALOI | Rocco | 1971 | E-S | Romanel TS la Mèbre | |
| BRON | Marie-France | 1972 | E-S | Les Mousquetaires Lutry | |
| CARRARD | Roger | 1945 | SV | L'Isle | |
| COMMENT | Pierre-André | 1970 | E-S | Val-de-Ruz | |
| CRETEGNY | Martial | 1979 | E-S | Tir Sportif Val-de-Travers | |
| DELEZE | Laurent | 1954 | V | Savièse | |
| ENGEL | Eric | 1965 | E-S | Martigny TSMR | |
| FROIDEVAUX | Christian | 1964 | E-S | St-Légier | |
| GIROUD | Martial | 1970 | E-S | St-Légier | |
| GRANDJEAN | Jean-Daniel | 1955 | V | Flendruz | |
| GUEX | Fabienne | 1960 | V | St-Légier | |
| LAVANCHY | René | 1945 | SV | Penthalaz | |
| MATTENBERG | Hansjürg | 1953 | V | Sportschützen Winterthur Stadt | |
| MOJONNIER | Lucie | 1997 | E-S | L'Isle | |
| SANJURJO | Ivan | 1999 | E-S | L'Isle | |
| WENGER | Jean-Marc | 1963 | E-S | Baulmes Misterdam | |
| ZMOOS | Raymond | 1964 | E-S | Tir Sportif Val-de-Travers | |
84 | BENOIT | Armand | 1996 | E-S | L'Isle | |
| BERDOZ | François | 1962 | V | Flendruz | |
| BOITEUX | Eric | 1942 | SV | Yverdon | |
| BÜHLER | Sébastien | 1973 | E-S | Martigny TSMR | |
| BULLER | Michel | 1946 | SV | Baulmes Misterdam | |
| BÜRKI | Arthur | 1950 | SV | Duillier | |
| CEPPI | Jean-Pierre | 1956 | V | Les Mousquetaires Lutry | |
| COLLET | Michel | 1948 | SV | Orbe PC | |
| DIVORNE | André | 1947 | SV | Romanel TS la Mèbre | |
| DUBUIS | Gérald | 1961 | V | Flendruz | |
| EPARS | Pierre-Alain | 1968 | E-S | Penthalaz | |
| GAY | Jean-Paul | 1963 | E-S | Val-de-Ruz | |
| GERETTI | Dominique | 1956 | V | Baulmes Misterdam | |
| GIRARDET | Gilbert | 1966 | E-S | Yverdon | |
| GOY | Yves | 1970 | E-S | Romanel TS la Mèbre | |
| GOY | Charly | 1943 | SV | Orbe PC | |
| PERROD | Stephan | 1961 | V | Le Sépey | |
| PITTET | Pierre | 1951 | SV | Yverdon | |
| REBER | Werner | 1948 | SV | Diemtigtal K.K.S. | |
83 | ANDRIST | Willy-Wilhelm | 1946 | SV | Aubonne & Environs | |
| MULLER | Quentin | 1999 | E-S | Gingins | |
| PANCHAUD | Marcel | 1956 | V | Les Mousquetaires Lutry | |
| PILET | Catherine | 1960 | V | Flendruz | |
| RAEMY | Pierre-Alain | 1960 | V | Savièse | |
| SAPIN | Jean-Marc | 1947 | SV | L'Isle | |
| TÉTAZ | Véronique | 1978 | E-S | Lonay-Venoge TS | |
| TORNAY | Sébastien | 1980 | E-S | Martigny TSMR | |
82 | ALVAREZ | Diego | 2005 | U21 | Baulmes Misterdam | |
| CHÉTELAT | Albert | 1950 | SV | Fribourg-Amis du PC | |
| FIVAZ | Anne-Laure | 1972 | E-S | Gingins | |
| HÉRITIER | Pierre-Antoine | 1948 | SV | Savièse | |
| SAVONA | Joseph | 1937 | SV | Penthalaz | |
81 | AESCHLIMANN | Patrick | 1964 | E-S | Gingins | |
| CERUTTI | Johnny | 1969 | E-S | Val-de-Ruz | |
| HUGLI | Daniel | 1964 | E-S | Val-de-Ruz | |
| JEANMONOD | Baptiste | 2000 | E-S | Baulmes Misterdam | |
80 | CHEVALIER | Pierre | 1950 | SV | Penthalaz | |
| ERARD | Fernand | 1959 | V | Savièse | |
| JEANMONOD | Marianne | 1964 | E-S | Yverdon | |
| SALLIN | Jean-Pierre | 1956 | V | Flendruz | |
79 | AEBISCHER | Claudine | 1966 | E-S | Chavannes les Forts | |
78 | BRAND | Gérald | 1942 | SV | Tir Sportif Val-de-Travers | |
74 | LEGRAS | François | 1960 | V | Martigny TSMR | |
54 | BILL | Christiane | 1950 | SV | Baulmes Misterdam | |